Weblogy.cz prodány za 260.000 Kč, obsah zůstane

Agregátor „weblogy.cz“:http://www.weblogy.cz/ mám rád, a tak mě jeho prodej trochu zneklidnil. Bál jsem se, že služba zmizí a místo ní tam bude nějaký ikstý blogovací systém. Vypadá to ale dobře.

Službu weblogy.cz koupila za **260.000 Kč** společnost **Internet Info**. Proč? *“Hlavním důvodem je to, že se mi ta služba líbí a mám ji rád, :)“* řekl mi k tomu Marek Antoš z Internet Info. *“Navíc jsem si vždycky říkal, že by něco takového mělo být na Lupě a mrzelo mne, že jsme na to nepřišli dřív.“* Souhlas. Agregace obsahu a filtrování přehršle zpráv na internetu je jednou ze zajímavých rolí pro média a novináře v budoucnosti.

Z odpovědi tedy vyplývá, že Internet Info nekoupilo weblogy.cz jen kvůli hezké doméně a že ji zajímá hlavně samotná služba. *“Budeme ji provozovat i nadále, rozhodně na tu doménu nechceme dát něco úplně jiného. Pokud dojde k nějakým úpravám stávající podoby, tak pouze jestli se objeví jasná poptávka od uživatelů. Chceme se jich v dohledné době nějakým vhodným způsobem zkusit zeptat a uvidíme, co z toho vyplyne.“*

Jedna věc by zajímala i mě: pokud jste čtenáři weblogy.cz, **líbí se vám okénko se zprávami z Twitteru?** Nebo vám připadá nepoužitelné a za zajímavější považujete boxík *“Jen tak na okraj“*, který je nyní pod nimi?

*(Disclaimer: externě spolupracuji s Dobrým webem, projektem společnosti Internet Info)*

===O prodeji weblogy.cz (aktualizováno) ===
– „zpráva na hostovinkách“:http://www.hostovinky.cz/index.php?item=theplanet-6000-serveru-50-hodin-bez-energie (jen poslední věta). 3.6.2008
– Daniel Dočekal: „Exklusivně : Internet info koupilo Weblogy.cz“:http://www.pooh.cz/WEBDESIGN/a.asp?a=2015003. 3.6.2008
– Martin Malý: „Weblogy(.cz) prodány“:http://www.misantrop.info/694638-weblogy-cz-prodany.php. 4.6.2008
– Daniel Dočekal: „Exklusivně : Weblogy.cz prodány, víme za kolik i jaké jsou další plány“:http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2015006. 4.6.2008

Komentáře: 13

 1. Twitter mi tam připadá zbytečný, obsah nemá vůbec žádnou hodnotu, jde vlastně o jakýsi pokec mezi několika přáteli, které moc neznám.

  Naopak novinky na Lupě a na Intervalu mám moc rád, protože na jednom místě vidím, co je nového a nemusím kvůli tomu procházet další weby. Osobně bych agregaci článků NEweblogů (Lupa, Interval) více vypíchl, zobrazil ji srovnatelně s články weblogů a přidal další zajímavé zdroje.

 2. Díky za komentář, zkombinování blogů a neblogů je zajímavý nápad. Mně osobně by to možná vyhovovalo. Zajímají mě dobré články a informace – a je mi jedno kde vyjdou.
  Osobně se mi z agregátorů výrazně nejvíc líbí techmeme.com.

 3. Mně osobně se zase okénko se zprávami z twitteru moc líbí a rád trávím čas jejich proklikáváním.

  Pro mě je to určité přiblížení a poznávání lidí a lidiček, které zajímá internet, technologie a k tomu si žijí svůj normální život, o kterém zde také velmi často utrousí.

  To je můj názor :-)

 4. Vyhovovalo mi, jak to bylo před zavedením Twitteru – zvlášť boxík Intervalu, zlvášť články na Lupě a zvlášť Novinky.

  Nevadil by mi ani Twitter jako další boxík někde dole, ale aby se kvůli němu ostatní zdroje sloučily do jednoho boxíku a zařadily až pod něj, takovou informační hodnotu myslím nemá.

 5. Chvíli jsem strávil hledáním možnosti twitter zdroj zablokovat jako jakýkoli jiný zdroj na Weblogy. Nenašel jsem. Naštěstí existuje Greasemonkey – okénko twitteru je pro mne minulostí.

 6. Zprávy z Twitteru jsou příjemné zpestření. Lidé, kteří mají o webu nezaujatě co říct, zábavné a neotřelé. Jednoznačně zachovat!

 7. Twitter je hrůzný pokus jakýchsi podivných nemocných lidiček udělat ze sebe celebrity. Navíc se v tom jejich chatu v náznacích baví a soukromých věcech, o kterých člověk, který s nimi nebyl včera v hospodě, neví nic.

 8. Twitter mi docela zavazí, nějak jsem nepochopil co na Weblogy.cz tato soukromá konverzace vlastně dělá. Ale bral jsem to vždy stejně jako reklamu, je čistě věcí majitelů si to tam dát.

 9. Taky jsem pro zkombinování zdrojů, zcela se ztotožňuji s názorem „zajímají mě dobré články a informace – a je mi jedno, kde vyjdou“.

  Jinak gratuluji Honzovi!

 10. Ke Twitteru na Weblozich se vyjadrovat nechci, jen me trochu prekvapilo, kdyz jsem se tam objevil.

  Promichani blogu s clanky by mi vadilo. Uz ted mi vadi promichani blogu lidi s blogy firem (Ataxo, SEO Expert, 2x Dobry web + Pristupnost, Google CR, 3x H1, Jyxo blog, Robert Nemec, 4x Seznam, Symbio). Byl bych pro moznost personalizace (myslim na identitu, ne na cookie, protoze brousim z dvou mobilu a dvou pocitacu, idealni by bylo aplikovat logiin iinfa) a/nebo oddeleni blogu lidi (informace, postrehy a nazory), blogu firem (marketing a PR) a blogu sluzeb (release info).

  A protoze Weblogy casto ctu na mobilu, hodilo by se mi na Nokii, kdybych si mohl treba nejakym zaskrtavatkem nastavit, aby se odkazy otviraly do noveho okna, protoze ac to ten predinstalovanej browser umi, nedovedu ho k tomu prinutit, ale atribut target respektuje.

  Je mi jasne, ze puvodne Weblogy vznikly jako agregator weblogu o tvorbe webu a pro agregaci ostatnich temat vznikaly samostatne domeny (WDNews, Apetitus, Zaostreno…). Vzhledem k tomu, ze iinfo provozuje sluzby s sirsim zaberem, mohlo by se tohle projevit i na Weblozich (ale to uz by asi stavajici pojeti titulky nebylo unosne).

  Pokud uz na Weblozich ma byt neco jako Twitter (proc ne i jaiku, teidu, drbz, mlogz, ostatne i facebook a dalsi RSS statusu) a clanky, tak se primlouvam za zachovani grafickeho vycleneni.

  Co bych ovsem zachoval je princip predvybranych zdroju a selekce clanku. Chapu totiz Weblogy nejen jako exkluzivni filtr, ale take jako nastroj pro objevovani. Jinymi slovy: vyhodou tistenych novin je, ze v nich clovek precte, i co nechce. ;-)

 11. Přesne jak píšou nekterý, pokecík pár lidí tam nemá co dělat, spíš bych někam vypisoval zprávy které administrátor zamítl a nezobrazují se mezi článkami na hlavní stránce.

Komentáře nejsou povoleny.