Twitter už pro nás není bezvýznamný příbuzný Facebooku. Povýšil na chudšího brášku

Na IHNED.cz jsme nasadili malou libůstku. Pokud si označíte kus textu, vyskočí na vás sdílítko na Twitter. Po kliknutí vám nabídne ku sdílení příslušnou pasáž a odkaz na článek. Pokud se to ujme, můžeme s tím dál pracovat a přidat další možnosti. Vyzkoušejte si to třeba na článku Michala Berga Co je síťová neutralita a proč by měla zajímat všechny uživatele internetu?

Stručně jsme se o tom bavili na Twitteru (kde jinde, že) a dotkli jsme se toho, jestli je to jen libůstka pro pár geeků, nebo jestli čtenáři IHNEDu Twitter používají.


Opravdu je to především drobná hračka a samozřejmě i u nás je Facebook výrazně nad ostatními, nicméně Twitter vskutku docela zajímavě posiluje. Zatímco před dvěma lety byl Facebook 14x větším zdrojem návštěvnosti než Twitter, nyní je již „jen“ 7x větší. Obě služby přitom po většinu doby výrazně rostly, byť poslední měsíce bojujeme se stagnací. Především Facebook mívá divoké výkyvy mimo jiné kvůli změnám v nastavení newsfeedu a tedy dosahu příspěvků.

Drobně roste význam i dalších služeb, i když jejich význam zůstává marginální: Facebook je u nás 35x větší zdroj než Google Plus, 328x větší než LinkedIn a 448x větší než třeba Pocket. OK, Pocket sice není striktně sociální síť, ale má ale svůj zajímavý vývoj, potenciálně velké analytické využití a svůj zvláštní příběh, kterému se budu věnovat někdy příště.

Jakkoli Facebook dominuje, význam Twitteru u nás v redakci sílí a už není „pouze“ zdrojem zajímavých informací především ze zahraničí, ale i solidním zdrojem návštěvnosti.

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.