Slezte z té klávesnice, bloggere

*Videa na víkend.*

Honza Simkanič z Internet Infa mi „dal babu“:http://www.simindr.cz/tri-bomba-videa/ a mám odkázat na tři svoje oblíbená videa. Upřímně, za normálních okolností bych se nezapojil, jenže onehdá jsem slíbil pár studentům, že odkážu na **vtipná videa o online žurnalistice** a spol. Omlouvám se, nejsou zrovna tři, jak stojí „v regulích“:http://blog.bomba.cz/2008/06/tri-bomba-videa/.

Pokud znáte nějaké další, přihoďte.

**Ted Hitler** – Cobert / Stewart o rejpalech-bloggerech. Zbožňuju, jak se Colbert neustále přiznává k různým prohřeškům, aby zabránil útokům rejpavých bloggerů.

**Andrew Keen** – internet je horší než fašismus.

**Wikiality** – o Wikipedii a nové definici reality.

**CNN iReport** – o, ehm, CNN iReport (v tomto kontextu je „vtipný“:http://www.lupa.cz/clanky/obcanska-zurnalistika-ukazkove-na-cnn/ aktuální článek na Lupě)

**NY Times on the Web** – zvláště pasáž kolem 3:00 o Last Word:

**Josh Wolf** – o vězněném videobloggerovi:

**Jimmy Wales** – o Wikipedii:

Kdyby se někdo chtěl do řetězovky zapojit, nechť dá vědět v komentářích, já mu dám „*zpětnou babu*“.

Babu dostal „Pavel Kasík“:http://video.bloguje.cz/, (vy – dejte vědět do komentářů) a (vy – dejte vědět do komentářů)

Komentáře: 7

  1. Ahoj Adame, oddechl jsem si, žes mi žádné z mých superoblíbených videí nesebral, tak pokorně prosím o zapojení do řetězovky :-) Těšit se můžeš na výběr z The Onion, který jsem i tak připravoval, a určitě mě ještě něco napadne.
    Jinak videa, která jsi vložil, jsou skvělá, Colbert report jsem doteď moc nesledoval, jsem spíš na Stewarta, který se k hostům chová trochu lépe… ale tohle taky není špatný. Moc se mi líbilo to s tím Walesem, naopak Keen mi tam přišel trochu mimo mísu a hodně nepřesvědčivý.

  2. Ahoj Pavle, na výběr jsem zvědav.
    Já mám to video s Keenem hodně rád, protože hodně nemám rád Keena. ;-) Vycházní z něj jako naprostý mimoň, což je fajn.

  3. Díky za ty videa. Nejvíc mě asi bavily videa o Wikipiedii. Wikiality :)) Nepůjdem taky něco vytvořit? Mohli bysme třeba snížit státní dluh.

  4. :-) To víte že jo, a oni mi pak zablokují účet na wikipedii a kdo by se pak staral o zásadní stránku se statistikami ke světovému poháru ve skocích na lyžích!? ;-)

  5. Jde vám u videí zvuk? Nebo je chyba vyhradně na mém přijímači?

Komentáře nejsou povoleny.