Prozraďte svá oblíbená udělátka (Milionový Richter Kit hadr)

Kauzu *anonym – Taťána Kuchařová – Milan Richter* „jistě znáte“:http://news.google.com/news?ned=cs_cz&hl=cs&ned=cs_cz&q=richter&btnG=Vyhledat+zpr%C3%A1vy. Mě na ní nejvíce zaujala její „osvětová“ rovina:

> „Někdo do toho musel investovat možná miliony.“ („Milan Richter“:http://domaci.ihned.cz/c4-10112060-26074630-002000_d-wanted-richter-da-milion-za-autora-komiksu)
>
> x
>
> „(výrobu komiksu zvládne) jeden nudící se člověk za dvě odpoledne a nebude ho to stát ani korunu“. („Walt Dismay“:http://www.lidovky.cz/autor-pornokomiksu-vydelejte-si-milion-f06-/ln-media.asp?c=A080729_113726_ln-media_aus)

Lidé mají opravdu občas zvláštní představy o tom, co všechno je možné vytvořit, aniž byste byli profesionální grafik / filmař / tvůrce počítačových her / muzikant / … Profesionálům a drahým softwarům se sice obvykle vyrovnat nemohou, ale jen tak pro zábavu a pro ukojení *DIY choutek* jsou skvělé.

==Snadné nástroje pro tvorbu a editaci čehokoli==

Autor komiksu nabízí Milionový Richter Kit – detailní návod a podklady k výrobě svého skandálního komiksu. Tím mě inspiroval k tomu, abych si konečně dal dokupy **seznam různých zdarma či lacino dostupných služeb a programů k tvorbě, úpravě, zmixování či editaci čehokoli**. Znáte to – jednou si zkusíte velejednoduchou hračku, která vám udělá z fotek a hudby videoklip, po půlroce ji k něčemu potřebujete použít a zaboha si nemůžete vzpomenout. Desítky minut bojuju s Googlem či del.icio.us, než zjistím, že se to jmenuje animoto.com.

Seznam služeb k amatérské editaci audia, videa, tvorbě komiksů atd. si tedy postupně dávám na stránku **“http://wiki.vozovna.cz/N%C3%A1stroje“:http://wiki.vozovna.cz/N%C3%A1stroje**. Pokud zde nějaký obzvlášť vypečený kousek chybí, prosím, **“zapojte se“:http://wiki.vozovna.cz/index.php?title=N%C3%A1stroje&action=edit a doplňte jej.** Pokud se vám nechce registrovat, stačí samozřejmě komentář zde na blogu. Dvě prosby: jde mi především o aplikace laciné či lépe zdarma, programy pochopitelné i pro amatéry a nesnažím se o kompletní výčet (tj. nepřidávejte další blogovadla, stačí mi ten odkaz na seznam z Wikipedie).

Případným spolupracovníkům a ctěným wikidoplňovačům se mohu revanšovat alespoň pozvánkami do beta verzí „12seconds.tv“:http://12seconds.tv/ (9 pozvánek) a „flowgram.com“:http://www.flowgram.com/ (86 pozvánek; další „má“:http://medialne.etrend.sk/blog/idealne/post/1244/86-pozvanok-flowgram Jan Šifra).

Komentáře: 9

  1. nemam cas se registrovat, ale doporucuju pridet vektorovej grafickej editor Inkscape.

Komentáře nejsou povoleny.