NY Times spolknou web IHT a budou bojovat o zahraniční čtenáře

Vydavatelství New York Times Media Group se rozhodlo k tomu, o čem už se dlouho spekulovalo: **zruší samostatný web deníku „International Herald Tribune“:http://iht.com/ a přesune jej pod web „NY Times“:http://www.nytimes.com/**. Uživatelé si budou moci vybrat, jestli chtějí americkou nebo mezinárodní verzi webu.

IHT je nyní vlastně evropskou mutací NY Times. Jeho existence měla dříve smysl, ale „jak píše Forbes“:http://www.forbes.com/media/2008/10/07/nyt-iht-news-biz-media-cx_jea_1007iht.html, dnes už je to anachronismus. **Doména nytimes.com je přeci dostupná kdekoli ve světě, tak k čemu IHT…**

NYTimes.com měly v srpnu návštěvnost 19.4 milionů unikátních uživatelů, IHT.com 2.5 milionů. Nyní je zhruba 20% návštěv NYTimes.com ze zahraničí. Dle Vivian Schillerové z vydavatelství je zrušení IHT.com motivováno snahou zvýšit inzertní sílu NYT a ne snahou šetřit. Nicméně nějaké výpovědi asi budou… Existence IHT.com navíc trochu bránila v silnější zahraniční expanzi NY Times.

Web IHT je jistě nahraditelný a „většina“:http://www.contentbridges.com/2008/10/nyt-iht-move-is-just-a-piece-of-the-global-puzzle.html „komentářů“:http://recoveringjournalist.typepad.com/recovering_journalist/2008/10/rip-ihtcom.html krok NYT schvaluje či „chápe“:http://www.yelvington.com/node/494. Některým čtenářům možná bude chybět alternativní design IHT se třemi sloupci (jako v klasických novinách).

NY Times „zdůraznily“:http://www.reuters.com/article/newsOne/idUSTRE4989B420081009?pageNumber=1&virtualBrandChannel=0, že zrušení tištěné verze International Herald Tribune nechystají.

– „Dopis od vydavatele IHT a generální manažerky NYT“:http://www.paidcontent.org/entry/419-iht-site-shutting-down-content-will-be-used-to-increase-nytcoms-invento/

1 komentář

  1. IHT.com jsem moc neužíval, ale když jsem se tam dostal, míval ho rád kvůli netradičnímu, leč funkčnímu designu a tomu, že tam byl dostupný obsah, který NYTimes.com skrývají za registrační zdí – jak hodlají řešit tohle, mi jasné není.

Komentáře nejsou povoleny.