Na rok měním práci. Co to znamená pro vás?

Ctěné čtenářstvo s radostí informuji, že jsem vyhrál v soutěži „Nadace Vodafone“:http://nadacevodafone.cz/ **Rok jinak**. Vítězství neslaví jenom Obama! :) Od 1.1.2009 po dvanáct měsíců budu dělat to, co mě živí i nyní (konzultace a školení na témata copywriting, firemní blogování, jak firmy využívají sociální sítě a kdejaké nové udělátko atd.), ale s dvěma rozdíly: pro neziskové organizace a zadarmo. **Rok se budu snažit neziskovkám pomoci s jejich weby**.

Na Rok jinak se hodně těším. Popravdě řečeno, už se mi moc nechce řešit, jestli má firma XY dobře napsanou stránku o nové řadě ledniček. Nic proti ledničkám nebo firmám XY. Ale mám chuť využít nabyté zkušenosti ve prospěch něčeho „většího“. V rámci projektu se pokusím:

– naučit neziskovky, jak správně psát pro internet
– jak využívat nové internetové trendy ve svůj prospěch
– jak k sobě strhnout pozornost
– Naučit je, jak ušetřit. Jaké všechny nástroje jsou zdarma či lacino.
– zneužít svých kontaktů a spojit je s dalšími odborníky

Dosáhnout toho chci především třemi cestami: školeními, konzultacemi a webem. Vytvořím web (nebo úzce zaměřenou sociální síť), kde si budeme např. radit i navzájem a bonzovat si, jaké nástroje se osvědčily a jaké ne. Z textů, které tam v průběhu roku napíšu, vznikne pro neziskovky i pdf publikace. Zdarma a pod CC licencí. Přes web se neziskovky budou hlásit na školení a konzultace mé i ostatních. Aktivit a projektů bude více, jen mějte, prosím, trochu strpení a počkejte nějaký ten týden či dva na detaily.

==Jak můžete pomoci==
Můžete nějak neziskovkám pomoci s webem? Napište mi, zapojím vás do hry. Hledám například:

– Služby pro neziskovky zdarma či s výraznou slevou (webhosting, webdesign, cokoli)
– Vaše „nevyužité kapacity“ k nabídnutí neziskovkám (příklad: pořádáte školení, máte volné místo a už ho nestihnete prodat. Dejte ho k dispozici někomu z neziskovky)
– Cokoli, co vás napadne.
– Čistě pro můj projekt: sháním školící místnosti. Ideál: 8-12 míst, internet, počítače, projektor. Ale stačí počítač jeden.
– Programátor pro iPhone. Našel by se někdo takový pro jednorázový a časově snad nenáročný projekt?

Pokud vás cokoli napadá, vyplňte následující nezávazný formulář (nebo napište na *adam.javurek* zavinac *gmail.com*) a já se vám brzy ozvu s detaily. Pár zajímavých kontaktů, tipů a partnerů již mám a brzy vám je představím. Nějaké dobroty pro neziskovky chystá také Google.cz, budou se dít věci!

==Zažijte také Rok jinak==
Rok jinak je projekt, kdy se odborníci z komerční sféry na rok přesunou do neziskového sektoru a předávají zde své know-how. Nadace Vodafone jim dál dává jejich bývalý plat (se stropem 45.000 Kč). To je dobrá nabídka, ne? Vřele doporučuju, za půlrok a něco se přihlašte také. Přečtěte něco o „dalších vítězích“:http://nadacevodafone.cz/index.php?path=novinky&id=22 letošního ročníku. Mně se třeba moc líbí projekt Jiřího Štastného, který se zaměří na region Českého Švýcarska.

==Práce pro SME.sk==
Můj Rok jinak začíná oficiálně až v lednu 2009 (byť se nějaké novinky budou jistě dít už dříve a brzo vám hodím odkaz na blog o mém projektu). Do té doby se budu věnovat především práci na jednom speciálním projektu pro slovenský zpravodajský server „SME.sk“:http://www.sme.sk/. Pracovat s Tomášem Bellou byl vždycky můj sen. :) Nicméně projekt je ve stádiu naprostého utajení, takže více momentálně neprozradím. Ale upozorňuju: pokud někdy něco napíšu o SME.sk, jsem vrcholně neobjektivní.

A teď hurá do práce.

Komentáře: 14

 1. Gratuluju – ať to všechno klapne minimálně podle představ;)

 2. Myslím, že VF vybral dobře. Tím myslím opravdu všechny. :-) Mně se nejvíc líbí projekt Romana Nenadla.

  A samozřejmě, Adame, gratuluju. ;-)

 3. Díky všem za gratulace a vyplněné formuláře.
  Díky za tip na social innovation camp, proštuduju.
  Chili Chili jsem zatím raději neotvíral, bojím se případné fotky. :)

 4. priprajam sa s gratulaciou. snad nebudes po tom roku tak znechuteny, ze sa viac k neziskovkam ani nebudes chciet co i len priblizit

 5. I já se přidávám s gratulací, těším se a jsem moc zvědav, co se bude dít! ;o)

Komentáře nejsou povoleny.