Jak Aktuálně.cz pomohlo NetCentru

Hostem dnešního setkání „NetClubu“:http://net-club.lupa.cz/ byl **Ondřej Tomek**, zakladatel portálu Centrum.cz. Vypsal jsem si pár postřehů ohledně „**Aktuálně.cz**“:http://www.aktualne.cz/.

– Aktuálně znamenalo pro NetCentrum **tři zisky**. Podle Ondřeje Tomka je tak díky nim v Aktuálně.cz orientačně více než **třetina hodnoty** Centra.

1) **zisk Aktualne.cz**, samozřejmě. Legenda praví, že Aktuálně začalo být rychle ziskové. Ondřej Tomek tvrdí, že je to pravda a že novináři se mýlili, když tehdy Aktualne.cz pohřbili jako nutně prodělečnou hračku. (Já osobně bych byl přirozeně jenom rád, kdyby aktuálně.cz opravdu bylo rychle ziskové, ale stále mám své pochyby…)
2) **průnik do nových mediaplánů**. Centrum bylo „kvůli“ mladým návštěvníkům vynecháváno z některých mediaplánů. Poté, co spustili Aktualne.cz, se to změnilo a Centrum se tak dostalo k dalším penězům.
3) **Prestiž**. Ondřej Tomek vyzdvihl, že Centrum si díky aktuálně.cz nepolepšilo jen navenek, ale i „uvnitř“. Projevilo se to v hrdosti a loajalitě zaměstnanců, to se promítlo do celkové atmosféry ve firmě a to zase zapůsobilo i na investory.

– Projekt aktuálně.cz byl nápad především **Romana Galla**. Je to úspěch jeho a **Jakuba Ungera**.
– NetCentrum se zase ohlíželo po alternativě, když začalo být zřejmé, že spolupráce s Lidovkami „není dlouhodobě proveditelná“
– Od rozhodnutí do startu uběhly pouze 4 měsíce.
– Podle Ondřeje Tomka odešel Roman Gallo proto, že se chtěl více věnovat žurnalistice a neměl čistě manažerské ambice.

Celé setkání „zaznamenal“:http://www.inside.cz/a.asp?a=2004208 Daniel Dočekal na webu Inside.cz.

[* http://onlinezurnalistika.pribehy.cz/wp-content/uploads/2008/03/netclub.jpg .(NetClub – Tomek, Čermák) *]

1 komentář

  1. Souhlasím s tím, že Aktuálně je nejúspěšnější projekt portálu Centrum.cz. je jenom škoda, že v ostatních službách je Centrum.cz notně pozadu oproti Seznamu. Alespoň zde mohla být zdravá konkurence.

Komentáře nejsou povoleny.