ČT24 s novým webem prokoukla

Zpravodajský kanál České televize **“ČT24″:http://www.ct24.cz/** za pár hodin oficiálně spustí novou podobu svého webu. Pár rychlých postřehů:

– Osobně jsem spokojenější než v případě „nedávné změny“:http://online.zurnalistika.cz/26/denikcz-v-novem-a-s-problemy/ na Deník.cz
– Subjektivně se mi nelíbí řešení videopřehrávače.
– U článků se **přehrávač sám spustí**. Jestli máte také ve zvyku projet si homepage a otevřít si do iks tabů texty, které si chcete přečíst, tak vás toto rozhodně nepotěší… Čeká vás brutální moderátorský mišmaš.
– Zhruba polovina příspěvků je od ČTK, druhá půlka od ČT24 (až na výjimky bez konkrétních jmen redaktorů). Původní webové zpravodajství rozhodně není hlavní zbraní webu. Jaké má web vlastně ambice, trochu vysvětluje tisková zpráva. Viz ztučněná pasáž níže.
– ČT24 samozřejmě hodně sází na **video**. Necelá povovina článků video obsahuje, navíc je na homepage odkaz na online přenos a žebříček nejpopulárnějších videí.
– Redakční **blogy** trochu prokoukly, jsou lépe řešené. Ale je škoda, že jen čtyři z nich mají svou vlastní adresu. Texty Milana Šmída si například vytáhnout nemůžete.
– U článků zapojení na **socioware**: odkazy na linkuj.cz a jagg.cz
– Netradičně řešené vkládání komentářů
– Není to novinka, ale stále se mi ten nápad líbí: rubrika „Tiskové konference“:http://www.ct24.cz/tiskove-konference/. Dtto „Textové přepisy“:http://www.ct24.cz/textove-prepisy/.
– Zajímavý potenciál má i rubrika „Připravujeme“:http://www.ct24.cz/pripravujeme-na-ct24/. Bohužel, nyní je to spíš jen takový výběrový televizní program. Nijak čtenáře nenabádá k interakci, nedává nám možnost se do procesu nějak zapojit. Mimochodem, jakpak se asi změní *potenciálně* stejně nadějná Digináves, která zatím jako jediná zůstává ve starém hávu…
– Odkazy na archivy pořadů momentálně nefungují, ale to jistě brzo napraví.

Z „tiskové zprávy“:http://www.ceskatelevize.cz/press/detail.php?id=2966&from2=0:

> Hlavní kostru webu www.ct24.cz představuje agenda jeho mateřského zpravodajského kanálu ČT24. Základem je tedy kompletní informační servis s přidanou hodnotou, kterou tvoří zázemí televizní redakce zpravodajství ČT. Veškeré zprávy tak budou prezentovány multimediálně, vysvětluje vedoucí nového webového portálu ČT24 Ladislav Doležal: *„Cokoli důležitého se ve zpravodajství objeví, má svůj odkaz na webu i další přidanou hodnotou, s bohatým odkazem na video materiály. **Když zmeškáte zprávy, na portálu ČT24 je snadno najdete v archivu, najdete i odpovídající agenturní a reportážní texty**.“*
>
> Nedílnou součástí portálu www.ct24.cz bude videoarchiv skýtající vedle všech pravidelných pořadů ČT24 i záznamy z tiskových konferencí, mimořádných relací (z vlády, parlamentu, ministerstev a podobně), nejrůznějších seminářů, kulturních událostí, diskusních fór nebo ze zvláštních událostí typu start raketoplánu, rekonstrukce bitvy, pietní shromáždění a podobně.

*(Díky za tip patří „Suchoschovi“:http://www.suchosch.net, který zas děkuje za tip „Codeasovi“:http://codeasi.blogspot.com/2008/02/nov-web-t24.html. Máte-li i vy tip na zajímavou novinku z oblasti české online žurnalistiky, napište mi na javurek zavinac zurnalistika.cz)*

Komentáře: 7

  1. Jak se, prosím, pozná, že ČT24 hodně sází na video? Už na starém počítači jsem měl dost problém videa na Ct24.cz rozchodit, ale na novém počítači s Vistami se mi to dodnes nepodařilo. Buď to na mne řve, že mi chybí jakýsi zásuvný modul, nebo ho nainstaluju a pak mi sice jde zvuk, ale obraz se změní vždy tak jednou za pět vteřin.

    Věřil bych, že je nějaká chyba u mne, ale proč mi na všech jiných webech videa fungují?

    Možná ČT24 na videa opravdu sází, ale u mne tedy zatím rozhodně tuhle sázku prohrává. U televizního webu mi to po tolik letech provozu připadá dost na pováženou.

  2. Aha, dík. Myslel jsem to samozřejmě tím, že video víc propagují ve článcích. K technickému řešení jsem měl taky výhrady, teď díky tvému komentáři vím, že už můžu škrtnout to slovo subjektivně a že to má i reálný základ.

  3. U me novy web CT24 propada predevsim kvuli automatickemu spousteni prehravace videa. Na strance se nesmi nic spoustet bez zasahu uzivatele!

  4. Hm, vám se to aspoň spustí automaticky. Na macu ale není vidět vůbec žádné video. A o tom strohém „programátorském“ designu bez špetky invence (a grafiky) bych taky radši pomlčel. Jestli ČT hodlá předělat celý svůj (nyní dost nadstandardní) web v podobném duchu, tak to teda nazdar hodiny…

  5. Další dodatečný postřeh: časem jsem se naučil tu divnost, že když chci jít na stránky čt4 sport, mám je hledat na čt24. Teď už to nefunguje, je tam jen rubrika sport, kde zas nenajdu např. televizní program. Tak nevím, kam mám teďka jít…

  6. Dneska je web uz o rad zase jinde, opravily autospustenych videi a spravily par chyb, ted si myslim, ze je to portal jak ma byt

Komentáře nejsou povoleny.