Blogger dostal prestižní žurnalistickou cenu

**Joshua Micah Marshall** z blogu „Talking Points Memo“:http://www.talkingpointsmemo.com/ obdržel novinářskou Cenu George Polka.

O ceně sice slyším prvně, nicméně „věřme“:http://www.attytood.com/2008/02/a_landmark_day_for_bloggers_an_1.html Willu Bunchovi, že jsou to takové „Zlaté glóby americké žurnalistiky“, tedy ne tak známé jako Pulitzer, ale velmi kvalitní. Řada publicistů to vnímá jako velmi symbolickou událost.

– Steve Yelvington „píše“:http://www.yelvington.com/node/362: Můžeme už konečně pohřbít to klišé, že bloggeři jenom komentují a nepřinášejí vlastní zprávy?
– Will Bunch to „považuje“:http://www.attytood.com/2008/02/a_landmark_day_for_bloggers_an_1.html za milník pro bloggery i žurnalistiku.
– Jonathan Cohn z The New Republic v tom pro sebe „hledá“:http://blogs.tnr.com/tnr/blogs/the_plank/archive/2008/02/19/a-deserving-honor.aspx naději, že blogy nezruinují žurnalistiku.

Josh Marshall samozřejmě není jen tak nějaký blogger. Čtyři roky pracoval v měsíčníku *The American Prospect*. Blog založil v roce 2000, o dva roky později přispěl k rozvíření skandálu kolem politika Trenta Lotta (který nostalgicky zavzpomínal na dobu rasové segregace) a o další dva roky už byl TPM komerčně solidně úspěšný web. Od té doby se rozšířil o projekty *TPMcafe* a *TPMmuckraker*. Marshal nyní zaměstnává své vlastní bloggery-novináře. Novinářskou cenu obdržel za „kauzu“:http://en.wikipedia.org/wiki/Dismissal_of_U.S._attorneys_controversy odvolaných státních zástupců. Více na Wikipedii: „Josh Marshall“:http://en.wikipedia.org/wiki/Josh_Marshall; „Talking Points Memo“:http://en.wikipedia.org/wiki/Talking_Points_Memo.

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.